Kdo je kdo PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Neděle, 12 říjen 2008

Kdo je kdo - plemena typu bull

  • Americký pitbulteriér / American Pit Bull Terrier
  • Americký stafordšírský teriér / American Staffordshire Terrier
  • Stafordšírský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier
  • Anglický bulteriér / English Bull Terrier

Americký pitbulteriér / American Pit Bull Terrier

Americký pitbulteriér

Americký pitbulteriér nemá žádný exteriérový standard. Chov a selekce se vždy prováděla a provádí podle bojových schopností a vyrovnané povahy a nikoli podle vzhledu.

Pitbulteriéři můžou být různých barev a velikostí. Výška musí vždy být k poměru tělesné hmotnosti. Váha psa je v rozmezí 17 - 28 kg, feny 15 - 25 kg.


Americký stafordšírský teriér / American Staffordshire Terrier

Americký stafordšírský teriér

Americký stafordšírský teriér je vyšlechtěná verze Amerického pitbulteriéra. Výstavní vzhled je určován standardem.

Výška 46 - 48 cm v kohoutku u psů a 43 - 46 cm u fen. Velikost a váha by měly být ve správných vzájemných proporcích. Standard nepředepisuje žádný váhový limit, pohybuje se v rozmezí 20 - 35 kg.


Stafordšírský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier

Stafordšírský bulteriér

Stafordšírský bulteriér je tělem spíše menší, ale srdcem velký pes. Je to typický rodinný přítel, který vám svou odvahou, hravostí, přítulností a něžností zlomí srdce. Vzhled je určován standardem.

Výška 35,6 - 40,6 cm v kohoutku, tělesná hmotnost psa je v rozmezí 12,7 - 17,25 kg, feny 10,9 - 15,4 kg. Stafordšírský bulteriér je dobře vyvážený a velice silný - prostě psí kulturista.


Anglický bulteriér / English Bull Terrier

Anglický bulteriér

Anglický bulteriér se svým vzhledem vůbec nepodobá předchozím třem plemenům. Jeho jméno si však lidé často pletou a jednotlivé rasy mezi sebou zaměňují.

Bulík je silný a svalnatý pes s charakteristickou klabonosou hlavou. Jeho vzhled je určen standardem. Nejsou výškové ani váhové limity, ale bulteriéři jsou velcí 35 - 45 cm s hmotností v rozmezí 20 - 25 kg.

 
< Předch.   Další >