Hlavní strana arrow Co je u nás nového
Co je u nás nového
12.6. - 26.6. PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Středa, 28 červen 2023

Užíváme si léto plnými doušky. Je krásné počasí,několikrát proběhlo koupání v rybníku,stále za námi jezdí synové s rodinkama takže holky klabaté jsou v sedmém nebi. Také jsme slavili "kulaté narozeniny" našich odchovů "E" a "H" takže Líza slavila desáté narozeniny a Helča páté. Zatím vládne pohoda,uvidíme jak to bude o prázdninách - ale je jasné že je na dva měsíce po klidu.

 

 
24.5. - 11.6. PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Neděle, 11 červen 2023

Posledních 14 dní na chalupě bylo o poznání lepších  než ty dva týdny předtím. Především se Líze zcela zahojila jizva na břiše po operaci mléčné žlázy což trvalo nekonečně dlouho a ohrožovalo to celý náš pobyt v přírodě. Posekali nám louky,takže už bylo konečně psy v trávě vidět a mohli jsme Iris házet míček. Také tím pádem značně ubylo klíšťat i jiného dotěrného hmyzu. Na chalupě se střídali naši chlapci s dětmi,tak měly holky kulturní vyžití a nenudily se ani chvilku. S mladším synem přijela i Angee,stará babička plemene ridgeback.Bylo i příjemné počasí,často jsme polehávali u rybníka i když holky to s koupelí nepřeháněly.Naše poslední štěňata měla 1.června 1.narozeniny,takže Iris dostala tradiční masový dort.

 

 
6.5. - 23.5. PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Úterý, 23 květen 2023

Tak jsme se konečně dočkali! Několikrát jsme museli odložit cestu na chalupu,nejdříve díky nepříznivému počasí a poté hlavně kvůli Lízince a jejím peripetiím s nemocí. Jizva po operaci mléčné žlázy se nechtěla hojit,rána stále mokvala a vytékala z ní nehezká tekutina. Na veterině odložili o několik dní i vyndání stehů,takže jsme stále pobývali doma a čekali na lepší časy. Zkoušeli jsme na ránu přikládat všechno možné,ale Lízu vyléčilo až sluníčko které se konečně po našem příjezdu na venkov ukázalo.Potom už došlo i na koupání v rybníku a naše pověstné cesty po okolí.

 

 
19.4. - 5.5. PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Pátek, 05 květen 2023

Osud si s Lízou nepěkně zahrál - místo cesty na chalupu kterou jsme již jednou odložili kvůli nepřízni počasí jsme strávili víkend na vet.klinice u pana Lázničky. Lízu jsme museli odvézt urychleně protože jí během jednoho dne natekla mléčná žláza takovým způsobem,že byl nutný chirurgický zákrok. Naštěstí na 1.máje fungoval MVDr.Láznička,takže jsme vyrazili za ním. Původně jsme si měli Lízu odvézt 2 hodiny po zákroku domů,ale rána jí tak krvácela že si ji tam pan doktor ponechal do dalšího dne....po 4 dnech už je na tom Líza o mnoho lépe a vrací se do běžného režimu. A tak se holky stále opalují v Praze.

 

 
27.3. - 18.4. PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Úterý, 18 duben 2023

Nejzásadnější událostí uplynulých dní bylo čištění zubů Lízy na veterinární klinice na Zahradním městě kde mají inhalační narkózu a kde předtím byla 2x na vyšetření srdíčka aby zákrok ustála. Bohužel nezůstalo jen u čištění protože Líze při kontrole vytrhli 10 rozviklaných zubů a na klinice strávila 11 hodin...Na moment kdy jí panička konečně odvádí už do auta jsme s napětím čekali několik hodin.Nyní,po třech dnech je paní Líza úplně bez problému jakoby se nic nestalo - dostává ještě nějaké léky a extra stravu,ale brzy bude vše v normálních kolejích. Z plánované první letošní cesty na chalupu sešlo díky špatnému počasí,tak si buliny musí vystačit doma na zahrádce,ale je vidět že jsou nenáročné a vystačí si s málem. Brzy ale chalupaření začne!

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 10 - 18 z 571