Hlavní strana arrow Naši bulíci a choroby arrow Spolknutí cizího předmětu
Spolknutí cizího předmětu PDF Tisk E-mail
Napsal Janina   
Sobota, 01 listopad 2008

Bulteriér se dá bez nadsázky přirovnat k popelnici.Dokáže sežrat všechno možné i nemožné.Mnoho bulíků na svoji všežravost doplatilo životem.Netýká se to jen jedovatých věcí,jako jsou třeba různé chemikálie,jed na myši nebo jedovaté houby a květiny.Týká se to třeba i spolykaných kabelů,plastů,igelitových sáčků a třeba i hadrů. S naší Cindy jsme kvůli všežravosti museli navštívit veterinu 2x.

Náš případ č.1

Při předvánočním úklidu jsem leštila mosazné kliky.Měla jsem molitanovou houbu napuštěnou Sidolem,na chvilku jsem ji odložila a najednou koukám - houba nikde. Hned mě napadlo kdo je pachatelem krádeže.Nebylo těžké Cindy vypátrat.Byla zašitá v koupelně a právě houbu dojídala.Nevím jaké látky obsahuje Sidol,ani jsme po tom nepátrali - okamžitě jsme jeli na veterinu.
Píchli jí injekci,která do 10 minut vyvolá zvracení a průjem.Naštěstí se jí nic nestalo

Náš případ č.2

Bylo léto,pátek a jeli jsme na chalupu.Když jsme dorazili, manželova sestra v dobrém úmyslu hodila Cindy balónek na hraní. Byl to takový balónek z měkké gumy s bodlinkama.Cindy ho chytla do tlamy,okamžitě prokousla - a spolkla.
Tak jsme jí dávali kysané zelí,chléb a čekali až z ní vyjde.Pátek, sobota,neděle a nic...
V pondělí jsme spěchali na veterinu. Je na to jednoduchý recept. 3% kysličník,který je běžně ke koupi v lékárně rozředit 1:1 s vodou a zhruba 2dcl stříkačkou vpravit do jícnu. Tento roztok v žaludku začne rychle pěnit a vyvolá zvracení asi do 15 minut po podání.Po této době byl balónek venku.Bylo dobře že zůstal v žaludku a neprošel až do střev.Byl to docela velký kus gumy a střevem by nemusel projít. V těchto případech pak přichází na řadu chirurgický zákrok. Nám se to naštěstí nestalo.
V tomto případě stačil naředěný kysličník,protože se jednalo o spolknutý předmět. V případě s houbou musela přijít na řadu injekce,která vyvolá i  prudký průjem.Houba byla napuštěna chemikálií a tam bylo třeba důkladné vyčištění.
Co říci na závěr? Bulteriéří všežravec se musí hlídat,hlídat a hlídat. Ale někdy to prostě nevyjde...

 
< Předch.   Další >