Hlavní strana arrow Naši současní psi
Naši současní psi PDF Tisk E-mail
Napsal Janina   
Pátek, 04 červenec 2008

                                       

 

                                                       Bája Little Bull

                                                      

                                                                                                    rodokmen

 

Bája se narodila naší Cindy 12.5.2009 jako prvorozená a nejtěžší ze všech osmi štěňátek. To,že si z celého vrhu ponecháme právě ji rozhodlo ale její zbarvení,manžel si velmi přál barevnou následnici naší první fenky Chocolate a Bája jí byla ze všech miminek nejpodobnější. Vyrůstala tedy se svou mamkou Cindy ve společné domácnosti a my jsme měli opět dvě fenky jak jsme byli zvyklí. Bája se zúčastnila několika výstav s výsledky V a V1 - CAC a velmi úspěšně prošla chovným svodem. Absolvovala testy srdce, ledvin, BAER test sluchu a vyšetření patelly.Stala se tak plně testovanou fenou s nejlepšími výsledky. Máme z ní radost,vyrostla z ní velice přátelská a milá fenka.Když jsme viděli jak přepečlivě se stará o mladší sourozence,rozhodli jsme se že bude mít Bája i své potomky.Tak se i stalo a 2.července 2011 se stala maminkou - narodilo se jí 6 mimin - 2 pejskové a 4 fenky...Bája je držitelkou Certifikátu zdraví,v roce 2012 vyhrála 2x v Soutěži testovaných jedinců Alžbětin pohár.Po štěňatech si 2 roky užívala prázdnin,a v červnu 2013 se jí narodilo 9 mimin (4 pejskové a 5 fen) což je náš rekord v počtu narozených štěňat.

                                                              Elizabeth Little Bull

 

Elizabeth (říkáme jí Líza) se narodila naší Báje 25.6.2013. Po delší době se nám narodila fenka celá bílá,bez znaků a řekli jsme si že si ji ponecháme. S Lízou jsme objeli několik výstav s výborným ohodnocením,absolvovali jsme zdravotní testy a získali Certifikát zdraví.V dubnu 2016 se i z Lízinky stala máma,narodilo se 6 buličích miminek a i ona se projevila po vzoru své maminky a babičky jako vzorná máma. Líza je zdravá,silná,temperamentní a chytrá,řekli jsme si tedy že bude maminou ještě jednou,možná i dvakrát dokud je mladá a plná síly. A tak se z Lízy stala podruhé matka - 27.května 2017 se jí narodilo 7 štěňátek - 2 pejskové a 5 fenek.Původně jsme mysleli že druhým vrhem Lízy mateřství skončí,ale nakonec jsme ji nechali v roce 2018 připustit ještě jednou - 25.6., v den jejích 5.narozenin se jí narodily dvě fenky. Rodilo se u nás poprvé císařským řezem a hned při porodu jsme nechali maminu vykastrovat aby jí na stáří nehrozily žádné zdravotní problémy.Líza která je naším největším mazlíkem se tedy bude po zbytek života už jen mazlit.

 

                                                                         

http://www.littlebull.cz/images//web%20na%C5%A1i%20psi.jpg

 

Helenka /Helča/ se narodila naší Elizabeth 25.6.2018,v den maminčiných 5.narozenin spolu se sestrou Haničkou. Obě fenky byly velké a proto přišly na svět jako jediné z našich odchovanců císařským řezem.Nenarodily se tedy doma ale na veterinární klinice. To ovšem holkám nijak nevadilo,po několika desítkách minut už jsme si je domů vezli i s mámou.Dlouhé dny i týdny jsme zvažovali zda si jednu fenku necháme doma a osud rozhodl že to bude Helenka .A tak máme doma opět tři buliny jako za starých časů -  babičku,maminku a dceru .Co bude dál se uvidí,máme toho před sebou ještě mnoho. Helenka je hodná,přítulná a relativně poslušná holčička takže  snad práci s ní zvládneme v klidu.