Hlavní strana arrow Naši současní psi
Naši současní psi PDF Tisk E-mail
Napsal Janina   
Pátek, 04 červenec 2008

                                       

                                                              Elizabeth Little Bull

 

Elizabeth (říkáme jí Líza) se narodila naší Báje 25.6.2013. Po delší době se nám narodila fenka celá bílá,bez znaků a řekli jsme si že si ji ponecháme. Lízinka udělala díky každodennímu venčení na Ladronce největší osvětu ze všech našich holek. Chodili jsme tam opravdu velmi často,vytvořili jsme partu pejskařů na společné venčení která se stále rozrůstala a Líza naučila spousty lidí překonat strach z bulteriérů. S Lízou jsme objeli několik výstav s výborným ohodnocením,absolvovali jsme zdravotní testy a získali Certifikát zdraví.V dubnu 2016 se i z Lízinky stala máma,narodilo se 6 buličích miminek a i ona se projevila po vzoru své maminky a babičky jako vzorná máma. Líza je zdravá,silná,temperamentní a chytrá,řekli jsme si tedy že bude maminou ještě jednou,možná i dvakrát dokud je mladá a plná síly. A tak se z Lízy stala podruhé matka - 27.května 2017 se jí narodilo 7 štěňátek - 2 pejskové a 5 fenek.Původně jsme mysleli že druhým vrhem Lízy mateřství skončí,ale nakonec jsme ji nechali v roce 2018 připustit ještě jednou - 25.6., v den jejích 5.narozenin se jí narodily dvě fenky. Rodilo se u nás poprvé císařským řezem a hned při porodu jsme nechali maminu vykastrovat aby jí na stáří nehrozily žádné zdravotní problémy.Líza která je naším největším mazlíkem se tedy bude po zbytek života už jen mazlit.Do smrti Báji v dubnu 2020 žila se svojí mámou i dcerou,poté zůstala po dva roky jen s dcerkou Hellen. V roce 2022 se Helence narodilo 5 štěňat a my jsme se rozhodli naposledy že si jednu holčičku necháme.V současnosti tedy máme doma zase tři bulinky - paní Lízu,paní Hellen a slečnu Iris.

 

                                                                         

http://www.littlebull.cz/images//web%20na%C5%A1i%20psi.jpg

 

Helenka /Helča/ se narodila naší Elizabeth 25.6.2018,v den maminčiných 5.narozenin spolu se sestrou Haničkou. Obě fenky byly velké a proto přišly na svět jako jediné z našich odchovanců císařským řezem.Nenarodily se tedy doma ale na veterinární klinice. To ovšem holkám nijak nevadilo,po několika desítkách minut už jsme si je domů vezli i s mámou.Dlouhé dny i týdny jsme zvažovali zda si jednu fenku necháme doma a osud rozhodl že to bude Helenka .A tak jsme měli doma opět tři buliny jako za starých časů -  babičku,maminku a dceru .V dubnu 2020 odešla do Psího nebe babička Bája a Helenka zůstala s mámou sama.Co bude dál se uvidí,máme toho před sebou ještě mnoho. Helenka je hodná,přítulná a relativně poslušná holčička takže  snad práci s ní zvládneme v klidu.Zatím byla na výstavách oceněna jako Výborná, absolvovala všechny zdravotní testy a v říjnu 2020 získala Certifikát zdraví. Na Klubové výstavě v Choceradech 2020 se Helča byla seznámit se svým ženichem a 16 prosince se stala maminkou. Narodilo se jí 6 štěňátek,2 kluci a 4 holky. Helča si s mateřstvím poradila výborně a tak jsme ji ještě jednou nechali připustit - na Mezinárodní den dětí,tedy 1.6.2022 se stala podruhé matkou.Tentokrát to byly tři holčičky a dva kluci. Přestože vše dopadlo dobře,nebudeme již Helenku dále unavovat,rozhodli jsme se že s odchovy už skončíme a Helča půjde na zasloužený odpočinek.Jednu holčičku z tohoto posledního našeho odchovu - Iris - jsme si nechali aby i Helenka měla jedno dítě na památku jako naše všechny předchozí matky.

 

 

 

Iris se narodila naší Helence 1.června 2022. Delší dobu jsme váhali zda si ještě jednou miminko necháme,ale nakonec to dopadlo jako vždy - Iris jsme si nechali. Páníčkovi hodně připomíná Báju a především právě to rozhodlo. Iris má vše ještě před sebou,je to ještě mláďátko.Je výbornou aportérkou a docela slušně poslouchá a dobře zapadla do party našich holek,zatím bez jediného problému.