Hlavní strana arrow Co je u nás nového
Co je u nás nového
Srdíčko Lízinky dotlouklo PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Neděle, 11 únor 2024

8.únor se u nás stal velmi smutným dnem. Naše milá Líza zemřela paničce v náručí po dlouhé nemoci která se táhla od září minulého roku. Poté co nám zkolabovala jí byla diagnostikována srdeční vada a nejistá budoucnost. První 3 měsíce po této příhodě a nasazené léčbě se zdálo být vše v pořádku,ale pan doktor nám říkal abychom se moc neradovali - a měl pravdu. Léky na srdce poměrně dost devastují ledviny takže Lízinka po novém roce začala ztrácet chuť k jídlu,občas zvracela,ubývala na váze a byla smutná. Vyfasovali jsme spoustu léků které se časem různě obměňovaly a střídaly za jiné,každý týden jsme chodili na kontroly. Občas Líza něco snědla,venku i ožila ale doma většinou ležela a spala. Jediné přání paničky bylo aby Lízinka usnula doma v posteli a nemuseli jsme k ní volat veterináře a stresovat ji. A tak se i stalo - Lízince dotlouklo srdce 8.února večer v náručí paničky. Je pochována hned vedle její maminky Báji v Praze,vidíme na ně z okna. Je to pro nás velice smutné,Lízu jsme milovali,byla to mimořádná bulinka,trojnásobná maminka,zlatíčko které nikdy nikomu neublížilo. Vyrovnaná,klidná,hodná,poslušná - bude nám velice chybět a nikdy na ni nezapomeneme.

 

 
19.1. - 30.1. PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Úterý, 30 leden 2024

Helča má ouško už vyléčené,Iris končí s háráním,ale u Lízy moc posun k lepšímu není,ač poslední /včerejší /kontrola dopadla lépe než minulá,laboratorní výsledky jsou lepší . Líza se nechá přemluvit k jídlu,ale chutnají jí pouze piškoty. Vůbec nechce maso,ani syrové,ani vařené. Maximálně kousek rybího filé, tak nám holka ztrácí na váze... Doma většinou pouze leží,ale venku ožívá. Bohužel počasí nějakým velkým vycházkám moc nepřeje,chtělo by to sluníčko. Další kontrola bude za týden.

 

 
5.1. - 18.1. PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Čtvrtek, 18 leden 2024

Poslední týdny nám dělá velké starosti zdraví Lízinky. Nejméně 2x měsíčně jsme na veterině u p.doktora Najmana kvůli srdíčku které Líze léčí již několik měsíců. Léky na srdce ale pro změnu likvidují ledviny, k tomu ještě máme nějaký zánět ,teploty,nechutenství...Líza nechce jíst,hubne,ztrácí na váze.Většinu času leží v posteli a nezajímá se o okolní dění.Venku,pokud je ochotna jít alespoň na krátkou procházku si i zaskotačí,ale proti tomu jak ji známe je to velmi málo...Dostala se do kritického věku kdy odešly prakticky všechny naše předešlé bulinky Frown  Helča má ekzém v uchu a Iris hárá. Moc veselo u nás není,snad se to ještě časem zlepší.

 

 
24.12. - 4.1. PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Čtvrtek, 04 leden 2024

Vánoce i Silvestra jsme přežili bez úhony v kompletní sestavě. Několikrát jsme s Lízou nebo alespoň její močí navštívili AA Vet kvůli nezbytným kontrolám abychom Lízu udrželi v pohodě. Holky se měly dobře - vystřídala se u nás několikrát celá rodina,takže měly spoustu zážitků,všude byly hromady dobrot,takže ochutnaly i kapra,i Vánoční cukroví,vánočku,chlebíčky...Sníh před Vánoci tradičně zmizel a vystřídal ho déšť takže žádná turistika se nekonala,nejednou byl problém buliny vůbec dostat aspoň před dům.Prostě doma bylo lépe. Přejeme Vám ať je u Vás doma v novém roce také dobře a děkujeme že sledujete náš webík!

 

 
Krásné Vánoce! PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Čtvrtek, 21 prosinec 2023
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 577