Hlavní strana arrow Co je u nás nového
Co je u nás nového
Krytí PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Pátek, 13 březen 2009
Ve dnech 11.3. a 13.3. proběhlo úspěšně krytí Cindy. Manžel Jensi Pajar ( foto v galerii) se choval jako opravdový kavalír,nedbal ani na nadávání Cindy která to prožívala poprvé. Nyní to již bude na Cindy samotné a za měsíc se dozvíme více na ultrazvuku,potom dáme vědět ať to dopadne tak či onak.
 
Proč kupovat pejska s Průkazem původu? PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Sobota, 14 únor 2009

Proto abychom věděli,že jsme si koupili opravdu bulíka!
A teď vážně. Odpověď na tuto otázku není ani zdaleka jednoduchá.
Pes,který má v PP razítko "CHOVNÝ" musel projít chovným svodem a výstavama než toto razítko dostal.Tím obdržel jakýsi certifikát,že odpovídá standardu plemene.Několika odborníky byl posouzen jeho vzhled,zuby i povaha. Kdyby měl vadu vylučující z chovu,dostane razítko "NECHOVNÝ" a nesmí se na něm nikdy štěňata odchovávat. Tolik teorie.
Praxe je ovšem jiná a je to noční můra slušných chovatelů. Mnoho lidí si řekne,že chtějí psa jako společníka,nechtějí s ním chodit na výstavy a proto jim stačí pejsek bez PP. Je to ovšem laický pohled na věc a ti lidé nevědí co svým rozhodnutím riskují. Často je k takovému rozhodnutí vede i pořizovací cena štěněte. Pejsek bez PP se dá sehnat za 5000,- až 8000,-Kč, zatímco s PP za 15000,- až 20000,- Kč,ale někdy i více.
Chov psů je finančně náročný.Platí se nemalé prostředky za výstavy,chovný svod,krycí poplatky,tetování,čipování...V dnešní době začínají chovatelé investovat také do preventivních vyšetření srdce a ledvin.To vše se pak promítne do ceny štěněte. Těchto obrovských výdajů jsou takzvaní chovatelé bez PP ušetřeni. Proto ten rozdíl v ceně štěňátka. Ušetřených pár tisíc při koupi pejska nemůže vyvážit rizika,která nový majitel tímto podstupuje.
Štěně s PP
1. Znám předky několik generací zpět
2. Mohu si zjistit jejich zdravotní stav
3. Riziko exteriérových vad je minimální
4. Riziko chorob ( zvláště po testovaných jedincích ) je minimální
5. Chovatel mi po celou dobu života pejska poskytne kdykoliv radu
Štěně bez PP
1. Jeho předky vůbec neznám
2. O zdravotním stavu nevím vůbec nic
3. Riziko chorob je velmi vysoké
4. Exteriérové vady nemusím vůbec řešit,protože předci jsou neznámí
5. V případě,že budu potřebovat radu,je vysoká pravděpodobnost, že tento takzvaný chovatel mi ani nezvedne telefon.
To je ovšem jen velmi zevrubný výčet výhod a nevýhod pejsků s PP nebo bez.
Chov s PP je regulovaný.Fena smí mít vrh 1x za rok.Chov psů s PP je finančně náročný a chovatelé na něm nezbohatnou.Je to jejich poměrně náročný koníček.Naopak - chov psů bez PP je většinou jen honba za ziskem,bez ohledu na zvířata. Na Českou republiku a země východní Evropy se v cizině hledí přes prsty.A bohužel oprávněně. Je tu spousta tzv.množíren psů. Zvířata jsou odchovávána v naprosto otřesných podmínkách,  na fenách je odchováváno nepřetržitě od jejich prvního hárání až do jejich smrti. Jsou to stroje na štěňata. V těchto množírnách dochází ke spojení psů  matka x syn, sestra x bratr, otec x dcera....Nikdo to nekontroluje, takže o genetické a jiné choroby rozhodně není nouze.A to nebudu mluvit o veterinální péči. " Chov" v množírnách musí mít co nejmenší náklady.
Když vidíme v televizi obrázek štěňat v množírně, spousta lidí si myslí že to není tak hrozné.Vždyť mají tak tlusťoučká bříška! Jenže to nejsou bříška kulatá blahobytem.Mají je jen plná červů a škrkavek! Osud nešťastníků bez PP chovaných v množírnách bývá tragický. Jsou zde firmy zabývající se výkupem a následným transportem štěňat do zemí západní Evropy.Vykupují se již i třítýdenní štěňata! Spousta jich transport nepřežije,ale s tím je počítáno,proto se jich musí vézt co nejvíc,aby se to obchodníkům vyplatilo.Ti co přežijí končí v Pet-shopech vystaveni v klecích jako morčata.Bohužel - pokud bude poptávka, bude fungovat i nabídka.
Apeluji tímto na všechny: nekupujte psa bez PP!
Když chce někdo ušetřit na pořizovací ceně,může si koupit štěně s PP s výraznou slevou.Například bílý bulík smí mít barevný znak pouze na hlavě.Někdy se ovšem stane,že ho má na těle.Takového pejska jde koupit se slevou,protože nebude vpuštěn do chovu.Přesto mu kus barevné srsti na těle neubere nic na kráse a vy můžete mít fajn kamaráda s PP.
Není to tak dlouho,co se paní na fóru o bulících dotazovala,kdy se jejímu bulíkovi dotvoří klabonos.Prý si nedávno pořídila bulíka bez PP.Všichni jsme ji ujišťovali,že bulíčkům se hlava dlouho dotváří.Potom ale vložila pár fotek do fotogalerie a všichni jsme pochopili,proč s ní údajná chovatelka nekomunikuje a nezvedá jí telefon.Vůbec to nebyl bulterier,ale hladkosrstý kříženec čehosi...Naštěstí pro toho pejska to dopadlo dobře,paní řekla že je to její miláček ať je jakékoliv rasy. a to jí údajná chovatelka ukázala i rodiče štěňátka! Samozřejmě bulíky...Paní zůstal milý pejsek a pocit,že byla podvedena.

Různá rizika u pejsků bez PP jsou prostě příliš vysoká.
Těch ušetřených pár tisíc při pořizování štěňátka je rozhodně nevyváží. Většinou je stejně za chvilku vydáte za následnou veterinární péči,kterou v množírně štěně nedostalo.
Můj názor je jednoznačný.Chci mít jistotu, co za své peníze dostanu. a proto chci pejska s PP,ať už budu chodit na výstavy, nebo ne. A ještě pro můj klid vím,že nepodporuji neetický chov v množírnách.Vždy jsme doma měli pejsky s PP a nikdy jsme nelitovali peněz za pořizovací cenu. Celé roky jsme s nima chodili na veterinární ošetřovnu jen jednou za rok na očkování.
Samozřejmě vím,že ani PP mi nemůže na 100% zaručit zdraví štěňátka. Ale různé neduhy se tím alespoň minimalizují.
Toto je můj názor,proč chci pejska s Průkazem původu.

 
Videogalerie Beta PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Pondělí, 15 prosinec 2008
Po deseti dnech zkušebního provozu této videogalerie jsme se rozhodli navrátit se k původní podobě videogalerie.Vše má své pro i proti,nakonec rozhodl za nás sám provozovatel novější podoby tím že nám neumožnil jedno z videí zobrazovat.
 
10.12. PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Pátek, 12 prosinec 2008
Do uživatelské fotogalerie nám přibyly fotky naší odchovankyně Angee Little Bull, která se ve zdravíčku dožila 12,5 roku.Jsme moc rádi a přejeme Angee mnoho zdraví do dalších roků a ať i nadále dělá páníčkovi a celé jeho rodině radost!
 
5.12. PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Kamišová   
Neděle, 07 prosinec 2008
 Mikuláše Cindy měla u kamarádky Lucie na hájence v Libni u Jílového.Se dvěma loveckými pesany (českým fouskem a maďarským ohařem) řádila jako tygr, že se nám i čert raději vyhnul.Prohlédla si také nedávno narozená prasátka,nejvíce ji zaujali dupající králíci,štěstí že byli zavření v bezpečné králíkárně. Celý další den odpočívala,což se nám moc líbilo a už se těšíme na další pozvání...
 
<< Začátek < Předchozí 61 62 63 Následující > Konec >>

Výsledky 559 - 567 z 567