Hlavní strana

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Ankety

Jak se vám líbí naše stránky?
 

Administrace

Administrace

Kdo je zde?

1 host
TOPlist
O nás PDF Tisk E-mail
 

Napsal Janina, v 01. 07. 2008, 02:47

Publikováno v : Hlavní sekce, obsah


 Náš společný život s anglickým bulteriérem začal v roce 1994. Myšlenka na něho mě ale pronásledovala již od školních let, když jsem si o něm přečetla v atlase psů. Zaujal mě jeho vzhled. Byl tak jiný! A to jsem ještě netušila nic o jeho povaze.

A tak plynuly roky, přišlo manželství, děti a myšlenka na pejska byla odsunuta do pozadí. Jednou se manžel vrátil domů a s obrovským nadšením mi vyprávěl o psu, který prý vypadá jako tapír křížený s prasátkem a ještě ke všemu je strašně milý. A tím bylo rozhodnuto : Až si jednou pořídíme pejska, bude to bulteriér....

V roce 1994 mi manžel připravil největší překvapení v životě – aniž by mi něco řekl, rozjel se do Jílového u Děčína k panu Mrkvičkovi, který měl chovatelskou stanici anglických bulteriérů „Bitevní pes“. Přivezl malou bulteriéří slečnu jménem Chocolate Bitevní pes. Říkali jsme jí "Čokoládo“, zkráceně „Čoko“. S Čoko jsme absolvovali pár výstav, chovný svod a v roce 1996 jsme si založili chovatelskou stanici Little Bull.

Po úspěšném krytí se Čokoládě narodilo sedm štěňátek – dva kluci a pět holek. Dvě fenky z vrhu jsme si nechali, a tak jsme měli doma smečku tří fen : žíhanou Čokoládu a její dvě holky, černou Amálku a bílou Amy. Na delší dobu jsme potom odchov neměli,tři buliny v domácnosti nám plně postačovaly,nehledě na naši pracovní vytíženost....V roce 2006 nám odešla Amálka, rok poté i Amy. Čoko zůstala sama a bylo nám všem moc smutno.

Tak jsme se rozjeli k Brnu a od pana Fikra jsme si přivezli bulí holčičku Cindy od Výří skály. Čokoládě bylo v té době již 13 let a popravdě řečeno, moc nadšená z ní nebyla, ale měla zase co na práci a smutek byl pryč.Zase jsme začali chodit na výstavy, absolvovali jsme Chovný svod, testy srdce a ledvin. Pomalu jsme začali vyhlížet ženicha pro Cindy. V roce 2008 nám odešla do psího nebe Chocolate a Cindy zůstala sama. Protože jsme zvyklí mít alespoň 2 fenky společně,začali jsme po letech pracovat zase na štěňátkách. Vše dobře dopadlo a v květnu 2009 se Cindy narodilo 8 krásných miminek - 4 kluci a 4 holky...Abychom měli zase žíhanou fenku,volba padla na Báju,kterou jsme si ponechali aby Cindy nebyla úplně sama.Po roce jsme pro úspěch vrhu "B" krytí opakovali se stejným tatínkem a v červenci 2010 se stala Cindy podruhé maminkou /2 kluci a 5 holek/.Tím pro Cindy rodičovství skončilo,již si jen užívala života i když měla stále síly a elánu na rozdávání.

My jsme se další rok pomalu začali poohlížet po ženichovi pro Báju která mezitím absolvovala kompletní zdravotní testy a úspěšně bodovala na výstavách.Vše dobře dopadlo a v roce 2011 přišla na svět první "Bájata" - dva pejskové a tři fenky. Bája tak udělala sebe výbornou matkou a Cindy babičkou....V roce 2012 již podruhé buliny úspěšně absolvovaly zdravotní testy a obě získaly Certifikát zdraví. V roce 2013 se stala Bája podruhé maminou (9 štěňátek) a z tohoto vrhu jsme si nechali fenku Elizabeth takže jsme měli doma zase tři feny jako kdysi. 

Elizabeth, které říkáme doma Líza se po absolvování zdravotních testů a uchovnění narodila první štěňata v roce 2016 v jejích 3 letech a podruhé v roce 2017 (4 + 7miminek ) lidově zvaná "Lízátka". Mysleli jsme že v sestavě Cindy,Bája a Líza dožijeme důchodu,ale osud rozhodl jinak - v polovině roku 2017 začala mít Cindy zdravotní problémy které se táhly téměř do konce roku a skončily v listopadu 2017 odchodem naší Cindy za Duhový most v jejích nedožitých 11 narozeninách. Tato událost s námi velmi otřásla a dlouhou dobu jsme se z ní vzpamatovávali... 

V červnu roku 2018 se Lízince narodily dvě holčičky - byl to její třetí a poslední vrh.Po porodu jsme nechali i Lízu vykastrovat aby byla ušetřena zdravotních problémů ve stáří a mohla si užívat nerušeně života po boku maminky Báji. Dlouhou dobu jsme promýšleli vzhledem k našemu pokročilejšímu věku zda si jednu fenku necháme doma nebo ne, neboť jde o velikou zátěž fyzickou,psychickou i finanční - ale nakonec díky naší umíněnosti i shodou různých okolností padla volba na Helenku (Hellen),bílou fenku ne nepodobnou Cindy....Měli jsme tedy opět v domácnosti tři feny - babičku Báju,maminku Lízu a její dceru Helenku.Naše štěstí trvalo však jen necelé dva roky.V dubnu 2020,přesně měsíc před svými 11.narozeninami odešla z důvodu neléčitelného rakovinového onemocnění do Psího nebe naše milovaná Bája...

Zůstala tedy Lízinka s dcerou Helenkou.Helča na jaře 2020 absolvovala úspěšně zdravotní testy,i přes mizerné období s koronavirem stihla na výbornou ještě jedinou klubovou výstavu která se v tomto roce konala a v říjnu získala Certifikát zdraví.I Helence jsme vybrali ženicha aby pokračovala ve šlépějích mámy,babičky i prababičky které byly všechny výbornými matkami a v prosinci,týden před Vánoci se jí narodilo 6 bulíčků - dva kluci a čtyři holky, naše první "zimní" miminka. Jak šel čas,řekli jsme si že Helenka by ještě jednou mohla být matkou,naposledy.Tak se i stalo a na Mezinárodní den dětí,1.června v roce 2022 se Helče narodilo 5 mimin - dva kluci a tři holky a díky Helence jsme docílili dříve pro nás nepředstavitelné mety - odchovali jsme celkem 60 štěňat. "Íčka" byla naším jubilejním desátým odchovem,na případné další už nemáme dost sil.Z tohoto posledního vrhu jsme si nechali fenku Iris aby i Helenka měla jedno své "dítě" jako měly všechny naše předchozí mámy.A tak se u nás doma zase,ale již naposledy sešly tři buličí holky - babička Líza,maminka Helča a dceruška Iris.8.února 2024 dotlouklo srdíčko Lízince a Hellen s Iris zůstaly samy.Takových tedy bylo našich 30 roků života s bulíky.

Bulíci se u nás mají jako v bavlnce,jsou plnohodnotnými členy rodiny.Za celou dobu nepoznaly naše feny jiné než domácí prostředí,nikdy nezůstaly ani na okamžik u cizích lidí,nebo v cizím prostředí,nikdy jsme je ani na chvíli neopustili.Nezabýváme se intenzivně chovem, snažíme se dělat fenkám život hrou a čas od času mít buličí miminka pro radost všech.....Nové páníčky pro naše odchovance pečlivě vybíráme aby se mladá bulíčata nedostala do špatných rukou a s páníčky chceme být pravidelně minimálně v písemném kontaktu. O naše mimina se velice zajímáme po jejich celý život a jsme kdykoliv připraveni poradit nebo pomoci když se vyskytne problém. Přejeme si,aby se název naší chovatelské stanice stal zárukou kvality a mluvilo se o nás jen v dobrém.


   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj.

Zatím žádné komentáře

< Předch.   Další >